KARPIOWY KLUB KRZEMIENNA

Karpiowy klub krzemienna zrzesza ludzi o tych samych poglądach karpiowych,chcących być częścią naszego projektu stworzenia oraz dbania o nasze łowisko i chcących dążyć do stworzenia najlepszej wody. Klub jest organizacją non profit, która działa tylko na zasadzie koleżeńskiej a wszelkie uzyskane środki np. z licencji przekazywane są na zarybienia oraz na np. poprawę komfortu łowienia. Naszymi głównymi założeniami jest propagowanie tego pięknego hobby,dbanie o porządek nad wodą,oraz rozwijanie sportu w naszych regionach. Coroczne zebrania będą miały na celu wymianę poglądów oraz wskazówek, z których będziemy wyciągać wnioski, oraz dążyć do stworzenia jak najlepszej wody.

Porady ,Taktyki ,Połowy

W tej zakładce dowiecie się o wskazówkach ,które pozwolą Wam na skuteczne łowienie na tej wodzie jak również relacje naszych kolegów z zasiadek karpiowych .W naszym klubie będziemy starali się o przekazywanie jak największej ilości wiedzy która będzie ogólnodostępna aby każdy kto przyjedzie miał możliwość położenia na macie swojego okazu.5.Markerowanie

 Rekomendujemy rozpoczęcie łowienia od przemarkerowania
sektora, w którym będziemy łowić, odpowiednie przygotowanie łowiska
jest kluczem do sukcesu, odpowiednia prezentacja przynęty oraz wybór
zanęty, oraz miejsca położenia zestawów. Jeśli używacie wędki do
markierowania,proponujemy za pomocą kołeczków do klipsowania lub
dalmierza zapisać wybrane przez siebie miejsca na karcie horyzontalnej.
Ułatwi Wam to szybkie obławianie  miejscówek.Rekomendujemy również używanie deeperów oraz łódek RC z echosondom.Przyjeżdżąjąc na dłuższą zasiadkę nie ma problemu poświęcić kilku godzin na dokładne poznanie sektora .

1.Wędziska

Rekomendujemy używanie wędzisk 13 ft o mocnych krzywych ugięcia typu 3,5lb,3,75lb,3-5oz.
Tak mocne krzywe ugięcia pozwolą Wam na bezpieczny hol ,oraz na odpowiednią kontrolę nad rybą.
Niejednokrotnie nasza strategia wymusza na nas używanie takich wędzisk, ponieważ rzucamy na znaczne dystanse dużymi siatkami PVA oraz workami.

2.Żyłka

Regulamin łowiska nie pozwala na stosowanie żyłek cieńszych niż 0,35 mm jednak proponujemy o używanie renomowanych żyłek dobrej jakości w przekroju 0,37-0,40mm.Pozwoli to na niejednokrotnie trudne hole, oraz musimy pamiętać że zdarzają się sytuacje gdzie wyholowana ryba ma na sobie znaczną ilość glonów.

3.Przypon strzałowy

Przypon strzałowy na naszym łowisku spełnia bardzo ważną rolę.Ostatnie parę metrów naszego zestawu cierpią najbardziej podczas holu .Rekomendujemy używanie strzałówek konicznych które doskonale sprawdzą się gdy będziemy rzucać dużymi PVA.Również doskonale sprawdzają się przypony strzałowe z plecionki dzięki czemu będą pomagać nam podczas holu i będą ciąć glony.Doskonałe rozwiązanie dla osób korzystający z modeli RC.
W przypadku gdy, zawiodą nas różnego rodzaju niespodzianki związane z holem i bedziemy zmuszeni płynąć po rybę to:
1.Przypon strzałowy jest ważnym elementem zestawu , ponieważ w przypadku wypłynięcia po rybę nie raz, będziemy zmuszeni na podciągnięcie ryby z glonami do góry wiec, strzałówka musi być wystarczająco  mocna.
2.Podczas wypływania po rybę jeśli to konieczne ,staraj się nie przekraczać granic swojego sektora.
3.W żadnym wypadku nie zrywaj żyłki z rybą jeśli nie jesteś w stanie jej wyholować w takim przypadku prosimy o poinformowanie opiekuna wody i pozostawienie wędki na widełkach z odkręconą szpulą lub wolnym biegiem.

4.Montaże

Rekomendujemy używanie zestawów z bezpiecznym klipsem lub zestawów przelotowych. Zawsze pamiętajcie o Tym aby w razie zerwania ryby nie pływał z ciężarkami lub leaderami .Zakaz używania krętlików na końcach leadcorów.Dla osób kożystającychz łódek RC proponujemy używania zestawów z bezpiecznym klipsem oraz kamieni .Z jednej strony uzyskamy bezpieczniejszy hol a z drugiej wybór ekologicznego kamienia w znacznym stopniu wpływa pozytywnie na nasze środowisko wodne.

6.Strategia

Po wcześniejszym
markerowaniu rekomendujemy zaczynać obławiać  najbliższe miejscówki
,które wcześniej wytypowaliśmy ,pozwoli nam to na zmianę strategii w
przypadku kiedy te miejsca nie będą pracować ,wtedy możemy iść z
dystansem do przodu.Nie rekomendujemy trzymania wędek w jednym miejscu
dłużej niż 48 godziny jeśli nie mamy brania.Przeważnie takie zmiany
przynoszą dobre rezultaty.

7.Łowienie

Starajmy się utrzymywać ryby w łowisku cały czas po każdym braniu dosypywać lub dowożąc daną ilość zanęty.Niejednokrotnie trafiały się u nas podwójne lub nawet potrójne hole.Ryby mają swoje ścieżki i godziny w których przechodzą przez sektory.Jeśli wykorzystacie ten czas gwarantujemy że do rana w wodzie będzie kilka worków z rybami czekające na poranną sesję zdjęciową.

8.Hole

Wykorzystując infrastrukturę naszego ośrodka można np. wykorzystać ławki które są obsadzone wokół łowiska z których możemy holować ryby.Jeśli będziemy wyżej kąt wpadania żyłki oraz kontakt z glonami będzie zniwelowany do zera.Jeśli używamy ciężarków lub kamieni które zgubimy podczas holu,nasz hol będzie w 100 procentach bezpieczny.

9.Strategia = Sukces

Cieszmy się z każdej ryby jaką łowimy na naszym łowisku .Jak wiecie woda nie jest prosta a ryby mają na tyle naturalnego pokarmu że naprawdę nie czekają aż im coś wrzucimy do wody.Cieszmy się tak samo z ryby 10 kg jak i 20 kg ponieważ nie jest to prosta woda i naprawdę wymaga dużego nakładu pracy aby wypracować  brania.

10.Co lubią nasze ryby?

Wybierając się na zasiadkę na nasze łowisko pamiętajmy o tym aby nasze przynęty, jak i zanęty były świeże oraz dobrej jakości.Duża ilość naturalnego pokarmu, jak i szeroka baza pokarmowa , wymuszają na nas stosowanie najlepszej jakości produktów.Na pewno dobrym rozwiązaniem będą np; gotowane świeże ziarna ,kulki bez konserwantów .Dobrze przygotowane orzechy tygrysie.

PRZYNĘTY / KOLORY / WIELKOŚCI

Każdy z nas ma swoje tajne przynęty oraz tzw. killery, które trzymamy w swoich pudełkach. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest stosowanie kombinacji w niedużych rozmiarach, jak i pojedynczych przynęt. Strategią całoroczną na pewno będzie sypanie dywanowe dobrej jakości kulki, które bez problemu karpie znajdą pomiędzy roślinami. Latem bez problemu możemy stosować duże bałwanki oraz kulki w dużych rozmiarach. Na wiosnę oraz jesienią proponujemy stosowania mniejszych kombinacji. Co do zapachów oraz kolorów to każdy ma swoje ulubione, oraz te w które wierzy najbardziej. Nasze kilkuletnie praktyki pokazują, że najskuteczniejsze kombinacje to te, które sprawdzają się przeważnie wszędzie i na każdym łowisku. Kombinacja śmierdzieli z np. owocem, jak i stosowanie w dzień żółtych pop-upów daje doskonałe rezultaty.

MATERIAŁY PVA

Doskonałym rozwiązaniem jest stosowanie materiałów PVA ,które idealnie spełniają swoje zadanie na naszej wodzie .Nie tylko podnoszą atrakcyjność wokół naszej przynęty ale również chronią nasz przypon podczas rzutu od splątania i zaczepienia o glony.

Obok prezentujemy bezpieczny zestaw z wypinającym się kamieniem, który ułatwi hol w trudnych warunkach.W tym wypadku za przynętę posłużyła kukurydza, która jest również doskonałą przynętą na ciepłe pory roku .

Ochrona Ryby


Pamiętajmy o korzystaniu z profesjonalnych mat karpiowych tzw kołysek

Wypuszczanie tołpygi ze slinga ,sztywne worki do ważenia ułatwiają transport pomiędzy matą a miejscem wypuszczania ryby.

Pamiętajcie dbamy o porządek na stanowiskach ,oraz sprzątamy po sobie śmieci.Jeśli po zasiadce macie worki ze śmieciami, to za domkiem numer 10 znajdują się kontenery przeznaczone na odpady .Jeśli to możliwe segregujcie śmieci jeśli jesteście na długiej zasiadce.Kończąc zasiadkę, prosimy pozostawiać stanowiska w czystości i porządku.


Jeśli po wyciągnięciu z wody zauważycie jakiekolwiek uszkodzenia pyska ryby lub jakiekolwiek rany na ciele ,prosimy o używanie środka antyseptycznego. Dezynfekcja to nie tylko smarowanie miejsca po haczyku .Takie zachowania to etyka współczesnego karpiowania i humanitarne zachowanie względem ryby .Pamiętajcie, że dbamy o każdą rybę i tą małą i te rekordowych rozmiarów.

Pamiętajmy o obchodzeniu się z rybą z szacunkiem ponieważ łowiąc je , to my ingerujemy w ich naturalne środowisko.

Przestrzegając wyżej wymienionych wskazówek na pewno wasz wypoczynek zakończy się sukcesem w postaci pięknych ryb na macie. Rozsiądźcie się wygodnie w fotelach ,delektujcie się pięknym klimatem oraz otaczającą was przyrodą .


Życzymy miłego wypoczynku !!!!!!!!!!!

Warunki wstąpienia do klubu:

Regulamin:

1.
Członkiem Klubu Karpiowego może być każdy wędkarz wyznający zasadę Catch&Realese

2.
Każdy członek Klubu Karpiowego zobowiązany jest posiadać
aktualną legitymację PZW oraz legitymację klubową.

3.
Do klubu może wstąpić wędkarz aktualnie
nie posiadający kary nałożonej przez struktury PZW
.

4.
W razie złamania regulaminu 
Klubu Karpiowego wędkarz zostanie z niego wykluczony.

5.
Każdy członek Klubu Karpiowego ma obowiązek używania loga łowiska do promocji oraz,

w przypadku pisania artykułów do różnego rodzaju czasopism, lub relacji z zasiadek  .Logo będzie dostępne na naszej stronie.

6.
O przystąpieniu do Klubu Karpiowego nowego członka
decyduje Zarząd Klubu Karpiowego

7.
Członek Klubu Karpiowego ma prawo:
- wybierać i być wybieranym do władz Klubu
- uczestniczyć w pracach Klubu
- reprezentować barwy Klubu na zawodach i innych imprezach
.

8.
Członek Klubu ma obowiązek:
- brać czynny udział w realizacji celów i zadań klubu
- przestrzegać regulaminu Klubu
- kierować się zasadą koleżeństwa, godnie reprezentować
barwy klubu oraz strzec etycznych zachowań.


9.
Członkostwo w Klubie ustaje na skutek pisemnej rezygnacji
członka lub uchwały zarządu Klubu o skreśleniu
lub wykluczeniu w przypadku nie przestrzegania regulaminu i uchwał władz Klubu,
działania na szkodę klubu.

10.
Celem Klubu jest organizowanie i przeprowadzanie
współzawodnictwa sportowego w formie zawodów karpiowych.

Propagowanie idei wędkarstwa karpiowego.

11.
Klub realizuje swoje cele poprzez:
- czynny udział Członków Klubu w zawodach karpiowych
- nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów z innymi klubami
- tworzenie warunków do wymiany doświadczeń i prowadzenie strony internetowej.

12.
Władzą Klubu jest zarząd w 3 osobowym składzie

13.

.Zarząd wybierany lub odwoływany jest większością głosów
na walnym zebraniu wszystkich członków Klubu,
które odbywa się raz w roku.

14.
Zarząd Klubu zobowiązany jest do:
- kierowania bieżącą działalnością klubu
- organizowanie i przeprowadzanie zawodów karpiowych
- reprezentowanie Klubu na zewnątrz
- zarządzanie powierzonymi Klubowi finansami.

15.
Fundusze Klubu stanowi:
- opłata za licencję roczną


- kwoty wynikające ze sponsoringu lub innych wpłat dobrowolnych.

16.
Sprawozdanie finansowe z całorocznej pracy Klubu
zarząd przedstawi na corocznym spotkaniu sprawozdawczym.

17.
Podczas indywidualnego wędkowania członek Klubu Karpiowego
zobowiązany jest do łowienia zgodnie z regulaminem danego łowiska.

18.
Każdy wędkarz wstępujący do Klubu zobowiązany
jest uiścić opłatę za licencję roczną , które to nie podlega zwrotowi.

19.
Zabrania się przetrzymywania złowionych ryb,
po ewentualnym sfotografowaniu natychmiast muszą wrócić do wody
.

20.
Na zasiadkach karpiowych wymagane jest używanie mat
do odhaczania złowionych ryb.

21.
Po zakończonej zasiadce łowisko należy zostawić w czystości.


22.
Będąc członkiem Karpiowego Klubu Krzemienna za priorytetowe
i obowiązkowe uważaj przestrzeganie regulaminu
łowiska, na którym wędkujesz.

23.
Organizując stanowisko nie przeszkadzaj łowiącym
w Twoim pobliżu wędkarzom.

24.
Jako członek Karpiowego Klubu Krzemienna swoim zachowaniem "świeć przykładem"
dla innych wędkarzy poprzez kulturę i etykę korzystania z łowiska.

25.
Staraj się, by złowione przez Ciebie ryby wróciły
do wody w bardzo dobrej kondycji od razu,
bądź po ewentualnym sfotografowaniu i zważeniu.

26.
Reaguj na wszelkie łamanie przepisów regulaminu
  naszego łowiska przez przebywających na nim wędkarzy.

27.
Opuszczając łowisko posprzątaj po sobie tak,
by przyroda otaczająca wybraną przez Ciebie "miejscówkę"
odczuła Twoją obecność w najmniej dotkliwy sposób.

28.
Propaguj wędkarstwo karpiowe w myśl zasady
„No Kill” oraz "Catch & Release" a początkującym karpiarzom chętnie
udzielaj porad oraz cennych wskazówek

29.

Członkowie naszego klubu proszeni są o robienie zdjęć z rybami w ubraniach klubowych.

Regulamin klubowy jest tym samym regulaminem obowiązującym na łowisku dotyczący wszystkich wędkarzy.

30.

W cenę licencji rocznej każdego klubowicza wkalkulowana jest opłata za ubrania .Ubrania klubowe będą

wydawane jednorazowo.

31.

System rezerwacji stanowisk obowiązuje tak samo klubowiczów jak i karpiarzy nie będących

związanych z klubem.

32.

Staraj się jako klubowicz nie zajmować stanowisk które mogą być np zajęte przez ludzi korzystających z domków

jeśli to możliwe.

PRZYSTĄPIENIE DO NASZEGO KLUBU NIE JEST MOŻLIWE BEZ AKCEPTACJI WW. REGULAMINU.

WSZELKIE WNIOSKI O PRZYSTĄPIENIE BEDĄ WERYFIKOWANE NA NASZYCH ZEBRANIACH.

PIERWSZEŃSTWO DO PRZYSTĄPIENIA DO KLUBU MAJA OSOBY KTÓRE ,SA ZWIĄZANE Z NASZYM ŁOWISKIEM

LUB SA NASZYMI KLIENTAMI .PRZYSTĘPUJĄC DO NASZEGO KLUBU WYRAŻACIE ZGODĘ NA PUBLIKACJĘ

WASZYCH ZDJĘĆ ORAZ MATERIAŁÓW ZWIĄZANYCH Z ŁOWISKIEM.Przykładowe zdjęcia naszych ubrań w których występujemy na zawodach

, zarówno  w Polsce jak i za granicą na międzynarodowych turniejach.

Zdjęcia wykonane na Mistrzostwach Europy Wschodniej.
Zdjęcie z ubiegłorocznych targów wędkarskich.
Karp złowiony w połowie lutego .Jak widać odpowiednia  strategia oraz lokacja zestawu przynoszą rezultaty przez cały rok.
Godnie i z dumą reprezentujemy nie tylko Polskę ale również nasze łowisko
na największych międzynarodowych zawodach.Zdjęcia zrobione podczas
Mistrzostw Europy Wschodniej na Ukrainie oraz zdjęcie z zawodów na naszym łowisku.
Karp złowiony podczas  Carp Open  na Ukrainie , zawody które był oficjalnym treningiem  przed Mistrzostwami Świata.


kontakt

Krzemienna 190, 36-204 Dydnia
Ośrodek: tel. +48 577 600 416
e-mail: krzemienna@uschabinskiej.pl

Godziny otwarcia restauracji:
Pon.-Pt. 11:00-18:00
Sob.-Niedz. 11:00-20:00

Recepcja ośrodka
czynna całą dobę.