KARPIOWY KLUB KRZEMIENNA

Karpiowy klub krzemienna zrzesza ludzi o tych samych poglądach karpiowych,chcących być częścią naszego projektu stworzenia oraz dbania o nasze łowisko i chcących dążyć do stworzenia najlepszego łowiska. Klub jest organizacją non profit, która działa tylko na zasadzie koleżeńskiej a wszelkie uzyskane środki np. z licencji przekazywane są na zarybienia oraz na np. poprawę komfortu łowienia. Naszymi głównymi założeniami jest propagowanie tego pięknego hobby,dbanie o porządek nad wodą,oraz rozwijanie sportu w naszych regionach. Coroczne zebrania będą miały na celu wymianę poglądów oraz wskazówek, z których będziemy wyciągać wnioski, oraz dążyć do stworzenia jak najlepszej wody.

Porady ,Taktyki ,Połowy

W tej zakładce dowiecie się o wskazówkach ,które pozwolą Wam na skuteczne łowienie na tej wodzie jak również relacje naszych kolegów z zasiadek karpiowych .W naszym klubie będziemy starali się o przekazywanie jak największej ilości wiedzy która będzie ogólnodostępna aby każdy kto przyjedzie miał możliwość położenia na macie swojego okazu.5.Markerowanie

 Rekomendujemy rozpoczęcie łowienia od przemarkerowania
sektora, w którym będziemy łowić, odpowiednie przygotowanie łowiska
jest kluczem do sukcesu, odpowiednia prezentacja przynęty oraz wybór
zanęty, oraz miejsca położenia zestawów. Jeśli używacie wędki do
markierowania,proponujemy za pomocą kołeczków do klipsowania lub
dalmierza zapisać wybrane przez siebie miejsca na karcie horyzontalnej.
Ułatwi Wam to szybkie obławianie  miejscówek.Rekomendujemy również używanie deeperów oraz łódek RC z echosondom.Przyjeżdżąjąc na dłuższą zasiadkę nie ma problemu poświęcić kilku godzin na dokładne poznanie sektora .

1.Wędziska

Rekomendujemy używanie wędzisk 13 ft o mocnych krzywych ugięcia typu 3,5lb,3,75lb,3-5oz.
Tak mocne krzywe ugięcia pozwolą Wam na bezpieczny hol ,oraz na odpowiednią kontrolę nad rybą.
Niejednokrotnie nasza strategia wymusza na nas używanie takich wędzisk, ponieważ rzucamy na znaczne dystanse dużymi siatkami PVA oraz workami.

2.Żyłka

Regulamin łowiska nie pozwala na stosowanie żyłek cieńszych niż 0,35 mm jednak proponujemy o używanie renomowanych żyłek dobrej jakości w przekroju 0,37-0,40mm.Pozwoli to na niejednokrotnie trudne hole, oraz musimy pamiętać że zdarzają się sytuacje gdzie wyholowana ryba ma na sobie znaczną ilość glonów.

3.Przypon strzałowy

Przypon strzałowy na naszym łowisku spełnia bardzo ważną rolę.Ostatnie parę metrów naszego zestawu cierpią najbardziej podczas holu .Rekomendujemy używanie strzałówek konicznych które doskonale sprawdzą się gdy będziemy rzucać dużymi PVA.Również doskonale sprawdzają się przypony koniczne z plecionki dzięki czemu będą pomagać nam podczas holu i będą ciąć glony.Doskonałe rozwiązanie dla osób korzystający z modeli RC. 

4.Montaże

Rekomendujemy używanie zestawów z bezpiecznym klipsem lub zestawów przelotowych. Zawsze pamiętajcie o Tym aby w razie zerwania ryby nie pływał z ciężarkami lub leaderami .Zakaz używania krętlików na końcach leadcorów.Dla osób kożystającychz łódek RC proponujemy używania zestawów z bezpiecznym klipsem oraz kamieni .Z jednej strony uzyskamy bezpieczniejszy hol a z drugiej wybór ekologicznego kamienia w znacznym stopniu wpływa pozytywnie na nasze środowisko wodne.

6.Strategia

Po wcześniejszym
markerowaniu rekomendujemy zaczynać obławiać  najbliższe miejscówki
,które wcześniej wytypowaliśmy ,pozwoli nam to na zmianę strategii w
przypadku kiedy te miejsca nie będą pracować ,wtedy możemy iść z
dystansem do przodu.Nie rekomendujemy trzymania wędek w jednym miejscu
dłużej niż 48 godziny jeśli nie mamy brania.Przeważnie takie zmiany
przynoszą dobre rezultaty.

7.Łowienie

Starajmy się utrzymywać ryby w łowisku cały czas po każdym braniu dosypywać lub dowożąc daną ilość zanęty.Niejednokrotnie trafiały się u nas podwójne lub nawet potrójne hole.Ryby mają swoje ścieżki i godziny w których przechodzą przez sektory.Jeśli wykorzystacie ten czas gwarantujemy że do rana w wodzie będzie kilka worków z rybami czekające na poranną sesję zdjęciową.

7.Hole

Wykorzystując infrastrukturę naszego ośrodka można np. wykorzystać ławki które są obsadzone wokół łowiska z których możemy holować ryby.Jeśli będziemy wyżej kąt wpadania żyłki oraz kontakt z glonami będzie zniwelowany do zera.Jeśli używamy ciężarków lub kamieni które zgubimy podczas holu,nasz hol będzie w 100 procentach bezpieczny.

8.Strategia = Sukces

Cieszmy się z każdej ryby jaką łowimy na naszym łowisku .Jak wiecie woda nie jest prosta a ryby mają na tyle naturalnego pokarmu że naprawdę nie czekają aż im coś wrzucimy do wody.Cieszmy się tak samo z ryby 10 kg jak i 20 kg ponieważ nie jest to prosta woda i naprawdę wymaga dużego nakładu pracy aby wypracować  brania.

9.Co lubią nasze ryby?

Wybierając się na zasiadkę na nasze łowisko pamiętajmy o tym aby nasze przynęty, jak i zanęty były świeże oraz dobrej jakości.Duża ilość naturalnego pokarmu, jak i szeroka baza pokarmowa , wymuszają na nas stosowanie najlepszej jakości produktów.Na pewno dobrym rozwiązaniem będą np; gotowane świeże ziarna ,kulki bez konserwantów .Dobrze przygotowane orzechy tygrysie.

kontakt

Krzemienna 190, 36-204 Dydnia
Ośrodek: tel. +48 577 600 416
e-mail: krzemienna@uschabinskiej.pl

Godziny otwarcia restauracji:
Pon.-Pt. 11:00-18:00
Sob.-Niedz. 11:00-20:00

Recepcja ośrodka
czynna całą dobę.